header1
Belfeld-19.jpg
Onze doelstelling
Op 24 oktober 1980 werd Heemkundevereniging Maas- en Swalmdal opgericht. Voor en na die datum verdwenen er namelijk historische gebouwen en landschapselementen, waarmee ook het dorpseigene verloren dreigde te gaan. Onze vereniging zet zich dan ook in voor het behoud, herstel en bescherming van het cultureel erfgoed en het bestuderen en vastleggen van de eigen leefomgeving. Het werkgebied omvat Belfeld, Reuver, Offenbeek, Beesel, Swalmen, Asselt en Boukoul.
Onze activiteiten
Onze activiteiten zijn gericht op voorlichting, educatie en ontspanning. We organiseren lezingen, en film- en videopresentaties. We houden wandelingen en fietstochten in de omgeving en we maken excursies. We geven cursussen op het gebied van dialect, genealogie, stamboomonderzoek, archeologie en oud schrift.

Welke werkgroepen zijn er?
Diverse activiteiten worden in werkgroepverband beoefend. Op dit moment heeft de heemkundevereniging de volgende werkgroepen: Archeologie; Dorpsgidsen Beesel; Genealogie; Gidsen voormalig munitiedepot; Kruisen en kapellen Beesel; Kruisen en kapellen Belfeld; Limburgse klokken en uurwerken; Open monumentendag; Redacties van het jaarboek en de redactie van het verenigingsblad. Verder zijn leden actief op het gebied van onderwijs, dialect en volkskunde.

Contactbijeenkomsten
Elke maandagavond van 20.00-22.00 uur kan men in het parochiehuis aan de Pastoor Vrackenlaan te Reuver de verenigingsruimte binnenlopen om informatie op te zoeken of uit te wisselen, of gewoon gezellig een praatje maken. De vereniging heeft een uitgebreide verenigingsbibliotheek met een ruime keus aan lokale boeken, tijdschriften en krantenknipsels. Daarnaast hebben we een archief met documentatie, foto's, kaarten, bidprentjes, indexen op de registers van doop, huwelijk, overlijden en de burgerlijke stand uit de regio.
Contactgegevens:
Heemkundevereniging Maas- en Swalmdal,
Postbus 4643, 5953 ZG Reuver
E-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
Tel. 077-4753540 (secretaris Twan Ernst)
Website: www.maas-enswalmdal.nl
Bezoekadres: Pastoor Vranckenlaan 6 in Reuver

Lid worden
Seniorleden betalen € 22,- per jaar; junior- en gezinsleden betalen € 16,50. Het lidmaatschapsgeld is inclusief een jaarboek. Verder ontvangt een lid vier maal per jaar ons verenigingsblad 'Biejeingezeumerd' evenals de digitale nieuwsbrief. Een lid ontvangt bovendien reductie op onze excursies en heeft gratis toegang tot lezingen, tentoonstellingen, rondleidingen en andere activiteiten van onze vereniging. Kortom: wat weerhoudt u om lid te worden?